Kącik architekta – Nowe kody budowlane do spełnienia celów PlaNYC

W zeszłym tygodniu burmistrz Bloomberg i przewodnicząca Rady Miejskiej Christine Quinn wydali 29 nowych zaleceń Green Task Force, które zapewnią odpowiednie podstawy dla Nowego Jorku, aby sprostać agresywnym celom PlanNYC na rok 2030.
Szacuje się, że wpływ tych nowych kodów na redukcję emisje gazów cieplarnianych o 5 procent; obniżyć koszty energii na oświetlenie o 10 procent; zaoszczędzić 30 miliardów litrów wody dzięki lepszym regulacjom hydraulicznym; wyleczyć 15 milionów galonów toksycznej wody budowlanej; przerobić 100 000 ton asfaltu; i zaoszczędzić 400 milionów USD na ogólnych kosztach energii.
Wdrażanie takich kodeksów jest wynikiem utworzenia NYC Green Codes Task Force, organizacji kierowanej przez Urban Green Council, która zaproponowała w 2010 r.
Ponad 100 zaleceń dotyczących szerokiego zakresu zrównoważonych problemów; aw ciągu dwóch lat od tego raportu Biuro Burmistrza i Rada Miejska sformułowały 29 z tych zaleceń i obecnie pracują nad skodyfikowaniem 8 innych.
Więcej o nowych kodach budowlanych po przerwie.
Ogromny sukces polega na współpracy między przywódcami politycznymi i liderami branży, aby wspierać Nowy Jork w dążeniu do zmniejszenia jego wpływu na środowisko.
Taka współpraca daje siłę ruchu środowiskowego i bez wątpienia przyniesie pożądany obniżony poziom emisji.
Zmiany w kodzie pomagają utrzymać zdrowe środowisko biznesowe, obniżając koszty energii, a także oszczędzając pieniądze i zasoby dla wszystkich nowojorczyków.
Wymuszają pozycję miasta jako lidera myśli i utrzymują go w czołówce najważniejszych gałęzi przemysłu: efektywności energetycznej i ekologicznego budownictwa.
powiedział Russell Unger, dyrektor wykonawczy Urban Green Council.
Miasto zdecydowanie porusza się na właściwej drodze, aby stać się miastem zrównoważonym, ponieważ zasadzono ponad 500 000 drzew, zbudowano kilka nowych parków i zaczęto realizować świadomość i wdrażanie redukcji emisji gazów cieplarnianych.
A jednak Nowy Jork wciąż sięga po więcej.
jak powinno! W rzeczywistości, Bloomberg wyznaczył ponad 132 nowe inicjatywy i 400 nowych kamieni milowych na spotkanie do 31 grudnia 2013 roku.
Kiedy wypuściliśmy PlaNYC pięć lat temu, przedstawiliśmy odważną wizję, aby nasze Miasto stało się bardziej zrównoważone, a osiągnięcie tych celów jest teraz możliwe.
część tego, jak rozwija się nasze miasto.
powiedział burmistrz Bloomberg.
Propozycje przyszłościowe przyjęte w ciągu ostatnich dwóch lat przyniosą korzyści budynkom tworzącym to miasto i ludziom, którzy je zamieszkują.
[patrz też: polszlif rudzica, rojoland, piwowin ]

Powiązane tematy z artykułem: piwowin polszlif rudzica rojoland