Magazyn architektoniczny : Great Pier /! Melk + UrbanLab + HOK

Dzięki uprzejmości! Melk Konkurs na ponowne wyimaginowanie historycznego Navy Pier w Chicago dał kilka ambitnych przykładów pomysłowości i innowacyjności.
Karmienie się niezapomnianym cytatem Daniela Burnhama.
Nie róbcie drobnych planów ., ta propozycja pochodzi od zespołu projektowego prowadzonego przez! Melkprinciple Jerry Van Eyck, UrbanLab i HOK – seria.
Dramatycznych pomysłów na rekonceptualizację dominującego wykrzyknika Chicago.
od Wielkich Jezior do świata ..
Intencją tego wniosku jest zapewnienie dynamicznego miejsca w historycznej okolicy, która stanowi punkt kulminacyjny kultury, a także ogólnoświatową atrakcję, która wynika z historii geologicznej tego terenu.
Śledź nas po przerwie, aby dokładniej przyjrzeć się temu projektowi.
Propozycja projektu Team! Melk została zainspirowana lodowymi lodowcami z ostatniej epoki lodowcowej, które utworzyły pięć Wielkich Jezior, pozostawiając swoje wrażenia na krajobrazie w całym regionie.
P.
Yty i swale zabytki.
odciśnięte na krajobrazie pozostawiają historię tworzenia formy ziemskiej.
Zespół! Melk badał te unikalne zjawiska naturalne i poprzez serię topograficznych fal i loków ujednolicił krajobraz w stosunku do zmienionego Mola Marynarki Wojennej.
Wynaleziona topografia, wywodząca się z nagromadzonej historii fizycznej, tworzy i otwiera zaskakujące ruchy, przestrzenie społeczne, perspektywy, punkty obserwacyjne, miejsca do aktywności, kontakt z naturą i sztukę.
przez otwarte i zamknięte przestrzenie wzdłuż krawędzi wody.
Dzięki uprzejmości! Melk W całości zainspirowany wysublimowaną naturą Wielkich Jezior, propozycja jest zorganizowaną próbą zmobilizowania odwiedzających do zbliżania się do jezior.
Proponowany projekt ma te ruchy w.
Wielu stanach ., z których jednym jest odtworzenie lodowca.
ikona epoki lodowcowej.
Ikona obejmuje wodę we wszystkich jej stanach, szczególnie w zimie, kiedy wodospady na pokładzie tworzą strumienie lodu zamieniające wieżę w lodowiec.
W projekcie znajduje się również.
Fish Resort., Większa wersja istniejącego hotelu rybnego.
który jest atrakcją zarówno dla ryb, jak i dla ludzi.
Dzięki uprzejmości! Melk Połączenie jest również dokonywane poprzez Molo do miejskiej tkaniny.
Zespół! Melk zauważa, że obecnie większość osób mieszkających w Chicago ma wrażenie, że Navy Pier jest dalekim miejscem docelowym, a nie miejscem rutynowym ,.
więc częścią intencji projektu jest stworzenie połączeń między nowymi i autentycznymi programami angażującymi rzeczywistość życia w Chicago.
Nowy publiczny plac i przeprojektowanie Gateway Park to tylko niektóre z ruchów dokonanych, aby osiągnąć ten cel.
Dzięki uprzejmości! Melk Phasing jest również istotną częścią tego wniosku, ponieważ priorytetem jest zrównoważony rozwój gospodarczy i środowiskowy.
Krótkoterminowym celem jest stworzenie atrakcji dla mieszkańców, którzy wprowadzą Navy Pier do codziennego życia, zapewniając jednocześnie coś wyjątkowego – Chicago.
Sekcja 31 stycznia Prezentacja Great Pier: Zobacz całą propozycję tutaj.
Koniecznie sprawdź PIERSCAPE / James Corner Field Operations i NARCHITECTS, Chicago Navy Pier / Team X, prowadzone przez Xavier Vendrell Studio, PierESCAPE / Aedas Architects, Davis Brody Bond i Martha Schwarz Partners oraz Pier + / AECOM and BIG.
[podobne: hydrosolar kraków, cezal białystok, polcab ]

Powiązane tematy z artykułem: cezal białystok hydrosolar kraków polcab