Architektura: Winiarnia Quinta Do Vallado / Menos é Mais Arquitectos

Nelson Garrido Architekci: Francisco Vieira de Campos Lokalizacja: Vilarinho dos Freires, Peso da Régua, Portugalia Rok wydania: 2011 Zdjęcia: Nelson Garrido + 13 W krajobrazie tak wyjątkowym i zadziwiającym jak Douro, jakakolwiek interwencja musi być bardzo precyzyjna.
Dlatego pierwszym wyzwaniem było podkreślenie charakterystycznej tożsamości projektu przy jednoczesnym starannym poszanowaniu krajobrazu.
Każdy gest musiał być ostry, dostosowujący się do danego programu, jednocześnie zdobywając ekspresję, która mogłaby docenić zarówno złożony, jak i otaczający krajobraz.
.
Nelson Garrido Projekt ekspansji Quinta do Vallado obejmował dwa obszary interwencji.
produkcja i czas wolny.
i dodatkowe wyzwanie: zmontować i zintegrować istniejące wcześniej budynki w nowym kompleksie z wyraźnie współczesnym słownictwem.
Ujednolicenie tych wszystkich celów wymagało dużej technicznej precyzji i skutkowało wielką prostotą, zarówno w zakresie wykorzystania materiału, jak i tworzenia form.
Zapewniło to minimalny wpływ na krajobraz, ale ta sama ekonomia środków została wykorzystana do stworzenia bardzo uwodzicielskich przestrzeni.
Uwiedzenie gościa było zawsze częścią gry.
[patrz też: rojoland, hurtostal 2, u adasia legionowo ]

Powiązane tematy z artykułem: hurtostal 2 rojoland u adasia legionowo