Budownictwo i architektura : Techne: Wychowanie architektów z VR

Rzeczywistość wirtualna była niegdyś materiałem z trzeciorzędnych filmów i seriali telewizyjnych z naprawdę fantastycznymi wątkami, które sprawiły, że ktoś pomyślał: jak ci ludzie dostali tę pracę.
Na szczęście jest wielu badaczy uniwersyteckich, którzy nieustannie pracują nad tym, aby rzeczywiste VR stało się użyteczną i integralną rzeczywistością.
Weź stronę edukacyjną VR w Kolumbii.
Dla każdego, kto interesuje się zachodnią architekturą, jest kilka ciekawych struktur do odkrycia.
To prawda, że Columbia i podstawowa klasa historii sztuki, która początkowo zainspirowała tę stronę, jest niestety eurocentryczna: na przykład struktury francuskie wydają się nadreprezentowane.
I to nie jest mała kwestia odkąd.
Sztuka Europy Zachodniej.
zdaje się wykluczać nawet struktury z Europy Północnej i Wschodniej (oczywiście nie omawiamy nawet budynków z Azji, ponieważ są one uważane za jednolicie – pre – nowoczesne, termin zachodniowo-uprzywilejowany).
Ale być w stanie zobaczyć to, co jest oferowane w zaciszu własnego domu lub w kolektywnym otoczeniu, takim jak spotkanie czy sala lekcyjna jest zdecydowanie dobrodziejstwem.
Tak więc dla tych, którzy szukają inspiracji lub pedagogicznego oświecenia na temat zachodnich zabytków architektury, ta strona zapewni dobry początek.
Po pierwsze, istnieje wiele kategorii do wyboru, począwszy od.
Ancient.
(jedna zakłada zachodnią pradawną) architekturę, przez barok i dalej do nowoczesności i islamu.
Dostępne są dwa różne widoki do eksploracji: panoramy 360 ° w QuickTime i interaktywne plany.
Interaktywne panoramy zostały opracowane specjalnie do celów pedagogicznych – w amerykańskich szkołach.
co oznacza, że jeśli interesujesz się czymkolwiek poza arcydziełami sztuki zachodniej , nie masz szczęścia.
Ale za to, co robi, robi to dobrze.
Plany interaktywne mają węzły, które łączą się z widokami określonego obszaru, na przykład z zewnętrznym ujęciem struktury.
A te poglądy nie są statyczne; można powiększać lub pomniejszać, analizować szczegóły lub uzyskać pełniejszy obraz.
Te interaktywne widoki są również w Quicktime, które, jak mówi strona internetowa, są kontekstualizowane w mapowanym planie strony.
Co więcej, organizatorzy starają się przedstawić ogólny kontekst na temat okresów i struktur, które pełnią.
Na przykład w sekcji architektury wczesnochrześcijańskiej i bizantyjskiej strona internetowa zawiera dwustopniowe wprowadzenie tego, co ten okres oznaczał architektonicznie w kontekście tego, jak jest prezentowany na stronie internetowej.
Innymi słowy, można zrozumieć cele wyboru stron internetowych w węzłach interaktywnych i ich prezentacja tych przestrzeni.
Podsumowując, stanowi to kolejne przydatne narzędzie w arsenale współczesnych podejść pedagogicznych, ponieważ pozwala instruktorom na dostęp do struktur, które normalnie mogą być prezentowane tylko na fotografiach 2D.
[podobne: rojoland, kaprys met, rolety dzień noc castorama ]

Powiązane tematy z artykułem: kaprys met rojoland rolety dzień noc castorama