Magazyn architektoniczny : Herzog & de Meuron i Ai Weiwei zaprojektują Serpentine Gallery Pavilion 2012

Dzięki uprzejmości Serpentine Gallery Dzisiaj Serpentine Gallery ogłosiła zespół, który zaprojektuje dwunastą edycję Serpentine Gallery Pavilion, specjalną edycję, która będzie częścią festiwalu London 2012, zwieńczeniem Olimpiady Kultury.
Co roku galeria zaprasza renomowanych międzynarodowych architektów, którzy jeszcze nie zbudowali w Wielkiej Brytanii, do zaprojektowania tymczasowego pawilonu, w którym odbywają się publiczne działania na trawniku galerii, w londyńskim Hyde Parku w okresie od czerwca do października 2012 r.
Lista architekci w poprzednich edycjach obejmują kilku laureatów Pritzkera.
Więcej informacji o tym programie na naszej infografice Serpentine Gallery Pavilion.
W tegorocznych zespołach znaleźli się laureaci Pritzkera, architekci szwajcarscy Herzog & de Meuron, oraz chiński artysta Ai Weiwei (zdobywca TIME roku 2011 Person of the Year).
Trio współpracowało przy projektach takich jak ORDOS 100 na pustyni w Mongolii i na Stadionie Narodowym w Pekinie na Igrzyska Olimpijskie w 2008 roku.
Jako trio nie mają żadnych projektów w Wielkiej Brytanii, ale Herzog & de Meuron był zaangażowany w kilka projektów, w tym remont Tate Modern i jego obecny rozwój.
Ich projekt pozwoli odkryć ukrytą historię poprzednich instalacji (więcej informacji), z jedenastoma kolumnami pod trawnikiem Serpentine, przedstawiającymi dawne pawilony i dwunastą kolumną podtrzymującą dach unoszący się na wysokości 1,5 metra nad ziemią.
Architekci, stosując podejście archeologiczne, stworzyli projekt, który zainspiruje odwiedzających do spojrzenia pod powierzchnią parku, a także cofnięcia się w czasie przez duchy wcześniejszych konstrukcji.
Julia Peyton-Jones, dyrektor i Hans Ulrich Obrist, współ-dyrektor w Serpentine Gallery, powiedział: To wielki zaszczyt pracować z Herzog & de Meuron i Ai Weiwei.
Cieszymy się, że nasza doroczna komisja wniesie tę wyjątkową współpracę architektoniczną do Europy, aby zaznaczyć ciągłość między Igrzyskami w Pekinie 2008 a Igrzyskami w Londynie w 2012 roku.
Opisując ich koncepcję projektową Herzog & de Meuron i Ai Weiwei powiedzieli:.
Każdego roku od 2000 roku inny architekt był odpowiedzialny za stworzenie letniego pawilonu Serpentine Gallery dla Kensington Gardens.
To sprawia, że jedenaście pawilonów do tej pory, nasz wkład będzie dwunasty.
Tak wiele pawilonów w tak wielu różnych kształtach iz tak wielu różnych materiałów zostało wymyślonych i zbudowanych, aby instynktownie próbować ominąć nieunikniony problem stworzenia obiektu, konkretnego kształtu.
Nasza ścieżka do alternatywnego rozwiązania polega na kopaniu w dół o pięć stóp w głąb parku, aż dotrzemy do wód gruntowych.
Tam wykopujemy wodopój, coś w rodzaju studni, aby zebrać cały deszcz Londynu, który spada na teren Pawilonu.
W ten sposób włączamy niewidoczny aspekt rzeczywistości w parku.
woda pod ziemią.
do naszego pawilonu.
Gdy kopiemy w ziemię, napotykamy różnorodność skonstruowanych rzeczywistości, takich jak kable telefoniczne i dawne fundamenty.
Podobnie jak zespół archeologów, identyfikujemy te fizyczne fragmenty jako pozostałości po jedenastu pawilonach zbudowanych w latach 2000-2011.
Ich kształt jest różny: okrągły, długi i wąski, kropki, a także duże wypełnione wgłębienia, które zostały wypełnione.
istnienie dawnych pawilonów i ich większa lub mniejsza ingerencja w środowisko naturalne parku.
– Wszystkie te fundamenty zostaną teraz odkryte i zrekonstruowane.
Stare fundamenty tworzą mieszaninę splątanych linii, przypominających szycie.
Charakterystyczny krajobraz wyłania się z zrekonstruowanych fundamentów, które nie są podobne do niczego, co moglibyśmy wymyślić; jego forma i kształt jest w rzeczywistości nieoczekiwanym darem.
Trójwymiarowa rzeczywistość tego krajobrazu jest zadziwiająca i jest także idealnym miejscem do siedzenia, stania, leżenia lub po prostu patrzenia i zachwytu.
Innymi słowy, idealne środowisko do kontynuowania robić to, co odwiedzający robili w pawilonach Serpentine Gallery w ciągu ostatnich jedenastu lat.
i odkrycie dla wielu nowych gości przewidzianych na Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012..
Na fundamentach każdego pojedynczego pawilonu wytłoczymy nową konstrukcję (podpory, ściany) jako elementy nośne na dach naszego pawilonu.
jedenaście wspomaga wszystko, plus własną kolumnę, którą możemy dowolnie umieszczać, jak dziką kartę.
Dach przypomina dach stanowiska archeologicznego.
Płynie jakieś pięć stóp ponad trawą parku, tak że każdy odwiedzający może zobaczyć na niej wodę, której powierzchnia odzwierciedla nieskończenie zróżnicowane, nastrojowe niebo Londynu.
Na specjalne okazje woda może być odprowadzana z dachu, jak z wanny, skąd płynie z powrotem do wodopoju, najgłębszego punktu w krajobrazie pawilonu.
Suchy dach może być używany jako parkiet do tańca lub po prostu jako platforma zawieszona nad parkiem.
Żadne obrazy tego projektu nie zostały jeszcze wydane.
Bedziemy cie informowac.
[hasła pokrewne: rolety castorama, castorama wrocław, cezal białystok ]

Powiązane tematy z artykułem: castorama wrocław cezal białystok rolety castorama