Nowoczesna architektura : HWKN wygrywa program Young Architects 2012 na MoMA PS1 w Nowym Jorku

Rendering HWKN.
S Wendy, nagrodzony projekt Young Architect.
S Program 2012.
Zdjęcie dzięki uprzejmości HWKN.
Muzeum Sztuki Współczesnej i MoMA PS1 ogłosiły nowojorskie biuro HWKN (HollwichKushner), które wygrało doroczny program Young Architects (YAP) w Nowym Jorku.
Jako zwycięzca 13.
edycji programu, HWKN zbuduje letnią instalację zewnętrzną na dziedzińcu PS1 w Long Island City, Queens.
Zwycięska propozycja, znana jako Wendy, została wybrana spośród pięciu finalistów i zapewni unikalne ustawienie popularnej letniej serii muzycznej Warm Up.
Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji.
Duże rusztowanie stworzy środowisko zdefiniowane przez cień, wiatr, deszcz, muzykę i identyfikację wizualną.
Prosty, niedrogi system budowy zmaksymalizuje powierzchnię z 70.
x 70.
x 45.
Tom.
Struktura będzie obsługiwać dużą ilość niebieskiej, nylonowej tkaniny, która będzie poddana obróbce za pomocą łamliwego aerozolu nanocząstek tytanowych, zdolnego do neutralizowania zanieczyszczeń w powietrzu.
Wendy oczyści powietrze z ekwipunku wynoszącego 260 samochodów z drogi, podczas gdy jej kolczaste ramiona.
angażować odwiedzających w różnorodne mikroprogramy, takie jak wybuchy chłodnego powietrza, muzyki, armatek wodnych i mgieł, aby tworzyć strefy społeczne na podwórkach MoMA PS1.
Rendering HWKN.
S Wendy, nagrodzony projekt Young Architect.
S Program 2012.
Zdjęcie dzięki uprzejmości HWKN.
W tym roku jury powitało szczególnie imponującą grupę propozycji, z których wszystkie były miesiącem ciągłych badań nad problemami, zarówno specyficznymi dla letniej instalacji w MoMA PS1, jak i nowymi kierunkami architektury w zakresie badań materiałowych, reakcji ekologicznych i recykling ,.
– powiedział Barry Bergdoll, główny kurator architektury i wzornictwa Philip Johnson w MoMA.
Projekt HollwichKushner opiera się na nowo powstającej nauce o materiałach związanych z oczyszczaniem środowiska – materiał w rzeczywistości usuwa emisje dwutlenku węgla wytwarzane przez samochody w Long Island City, ale także w trudnych poszukiwaniach przestrzeni, która jest po prostu dobrą zabawą.
Nawet pasażerowie na podniesionym 7 pociągu będą czuć się zmuszeni do przejścia na MoMA PS1, aby doświadczyć Wendy i dowiedzieć się, na co w świecie może być w ogóle.
Rendering HWKN.
S Wendy, nagrodzony projekt Young Architect.
S Program 2012.
Zdjęcie dzięki uprzejmości HWKN.
.
HollwichKushner proponuje monumentalny gest na dziedzińcu MoMA PS1, który w swoim rozmiarze i rozmiarze tworzy dialog z aktualnie zainstalowaną kopułą geodezyjną.
dodał Klaus Biesenbach, dyrektor MoMA PS1 i główny kurator w firmie MoMA.
Podczas gdy kopuła jest gospodarzem naszej zimowej serii SUNDAY SESSIONS, Wendy poprawi otoczenie dziedzińca w naszej słynnej letniej serii Warm Up.
Projekt jest nie tylko innowacyjny, ale także wizualizuje świadomość ekologiczną i odpowiedzialność.
.
Propozycja HollwichKushnera na YAP 2012 na pewno zrobi niezapomniane wrażenie na lato w MoMA PS1,.
powiedział Pedro Gadanho, kurator w Departamencie Architektury i Projektowania MoMA.
Jest ikoniczny, ale z niespodzianką.
Dzięki połączeniu gotowych materiałów i systemów rusztowań z najnowszym okrzykiem nanotechnologii jest w stanie wyprodukować zarówno ekologiczne oświadczenie, jak i odważny architektoniczny gest.
Jest oszczędny i zwięzły pod względem wzornictwa, a mimo to, dzięki swojej lokalizacji i skali, inteligentnie projektuje różne możliwości wykorzystania i przywłaszczenie społeczne w całym miejscu, w którym się znajduje, w tym możliwość dotarcia do osób spoza muzeum .
Ściany..
Wendy otworzy się pod koniec czerwca.
Zobacz poprzednich zwycięzców: Interboro Partners Holding Pattern (2011), SO-IL Pole Dance (2010), MOS Architekci Afterparty (2009) i Work AC PF1 (2008).
Numer referencyjny: MoMA PS1
[więcej w: polszlif rudzica, rojoland, piwowin ]

Powiązane tematy z artykułem: piwowin polszlif rudzica rojoland