Ze swiata architektury – Instalacja Bayou-Luminescence / ISSSStudio + PATH

Dzięki uprzejmości ISSSStudio + PATH Bayou-luminescence, jednej z dziesięciu instalacji site-specific na zlecenie nowojorskiego oddziału American Institute of Architects, powstała współpraca Igora Siddiqui, szefa praktyki projektowej z siedzibą w Austin ISSSStudio i Matta Hutchinsona, dyrektor firmy PATH z siedzibą w San Francisco.
Projekt został włączony do projektu DesCours, dorocznej wystawy poświęconej architekturze i sztuce w różnych miejscach w mieście od 2 do 11 grudnia 2011 r.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Luminescencja Bayou jest instalacją architektoniczną, która spaja powierzchnię materiału, strukturę i efekty świetlne w realistyczne wrażenia przestrzenne.
Jego tytuł jest grą słów, która odnosi się do bioluminescencji, zjawiska, w którym żywe organizmy wytwarzają i emitują światło.
Niczym dziwne stworzenie w nocy, instalacja świeci od wewnątrz, rzucając skomplikowane cienie na sąsiednie powierzchnie architektoniczne.
Tymczasowo umieszczona na końcu ciemnej rezydencjalnej alejki w dzielnicy Marigny w Nowym Orleanie, Bayou-luminescencja zaprosiła przechodniów do przekroczenia granicy między publicznym chodnikiem i prywatną przestrzenią poza nią, aby doświadczyć jej intensywnie haptycznych powierzchni, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.
i na zewnątrz.
Dzięki uprzejmości ISSSStudio + PATH Odlana z przezroczystej gumy uretanowej i wysoce zróżnicowana w swojej geometrii wzoru, ozdobna syntetyczna skóra jest naciągnięta na zakrzywiony system stalowych ram.
Powstały w ten sposób koronkowy wzór poszerza zakres okazałych powierzchni znalezionych w regionie Nowego Orleanu, od skóry aligatora i tropikalnej roślinności w naturalnym krajobrazie po kutą kunsztowną i prowokacyjną bieliznę w mieście.
Przeskalowany tak, aby był większy niż pojedyncze ciało, ale mniejszy niż konwencjonalny pokój, samonośna objętość jest zarówno tymczasową skórą dla indywidualnego wnętrza, jak i latarnią, która dzięki misternemu oświetleniu przekształca większą przestrzeń społeczną.
Składa się z dwóch połączonych form.
taki, który obejmuje oglądanie z zewnątrz i inny, w który ma być wprowadzony.
ogólna objętość sugeruje, że w kategoriach morfogenetycznych może być częścią większej, komórkowej kondycji, i dlatego jest częścią większego systemu.
Strukturalnie, objętość wykorzystuje napięcie między elastyczną gumową powierzchnią a sztywną metalową ramą.
Dzięki uprzejmości ISSSStudio + PATH Experimental in intent, projekt jest wynikiem współpracy.
obopólne zainteresowanie i ciągłe badania nad możliwościami, jakie daje cyfrowe projektowanie i wytwarzanie oraz ich wpływ na montaż analogowy i właściwości materiałów w architekturze.
Wyniki z Luminescencji Bayou.
mianowicie wyniki testów materiałowych, metod wytwarzania, stale rosnąca wiedza cyfrowa, a także umiejętność dokładnego dostrojenia wytworzonych efektów atmosferycznych.
link do obu projektantów.
szersze ciała pracy, przy skalach, które są mniejsze i większe, sama instalacja.
Jeśli chodzi o produkcję, detale zawierające elementy samozatrzaskujące i samonastawne sprawiają, że montaż w dość złożonej formie jest prostym procesem.
Dzięki uprzejmości ISSSStudio + PATH W zakresie produktów, a mianowicie oświetlenia, projektanci badają obecnie, jak małe obiekty o podobnej naturze mogą mieć maksymalny wpływ przestrzenny, ponieważ projektują zawiłe geometrie wzorników daleko poza ich ślady.
Z drugiej strony, w skali budynków, celem jest wprowadzanie innowacji w dziedzinie struktur rozciągliwych, wytwarzanie ciągłych, ale bardzo zróżnicowanych membran niestandardowych, które odpowiadają nie tylko określonym kryteriom zewnętrznym, ale także umożliwiają osadzanie wielu interaktywne technologie w ramach.
Zintegrowane połączenia służą do zmniejszenia liczby oddzielnych elementów, przy zachowaniu spójnego tektonika w całym kawałku.
[więcej w: wrzos łukęcin, pile elbud, castorama wrocław korona ]

Powiązane tematy z artykułem: castorama wrocław korona pile elbud wrzos łukęcin