Ze swiata architektury – Prawa za płaskimi wieżowcami w Los Angeles

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego na panoramę Los Angeles stoją płaskie wieżowce.
A może chodzi o to, dlaczego takie globalne, kosmopolityczne miasto ma tak mało drapaczy chmur rozrzuconych po mieście, z których większość zamieszkuje centrum Los Angeles.
Odpowiedź leży w sekcji Kodeksu Komunalnego w Los Angeles wprowadzonej w 1974 r..
Sec.
57.118.12.
.
Emergency Helicopter Landing Facility..
Kodeks przewiduje, że: – każdy budynek będzie wyposażony w lądowisko awaryjnego śmigłowca na dachu w miejscu zatwierdzonym przez szefa.
Tekst nakazuje również, że helipady mierzą 50 x 50.
oprócz 25.
bufor bezpieczeństwa.
Dotychczasowa linia horyzontu została zdominowana przez wieżowce z płaskimi dachami, które przeszłyby przez proces planowania tylko w ścisłej zgodności z tym kodem.
Jednak nowo wprowadzona propozycja, zwana hollywoodzkim planem społecznym, pozwoliłaby na zbudowanie drapaczy chmur przy obsługiwanym metrze – Hollywood Corridor..
Zamiast rozpoczynania planu, który z pewnością doprowadziłby do powstania większej liczby wież typu skrzynkowego, wprowadzono poprawkę do planu, która zwalniałaby wieżowce z korytarza z obowiązku dostosowania się do przepisów art.
57.118.12 wymagania dotyczące helipadu.
Więcej Po przerwie.
Michael K.
Woo, komisarz ds.
Planowania w Los Angeles, odegrał znaczącą rolę w procesie składania wniosków, aby złagodzić surowe wymagania części helipadowej kodu.
Niewątpliwie pomaga to, że Woo jest częścią społeczności projektantów.
Dziekan Kolegium Projektowania Ekologicznego w Cal Poly Pomona, oprócz tego, że był byłym członkiem Rady Miejskiej LA.
Chociaż plan jest ściśle związany z Hollywood, jest to pozytywny krok naprzód, umożliwiając architektom swobodę projektowania kultowych drapaczy chmur, które mogą odkrywać stożkowe wierzchołki, takie jak budynek Chryslera w Nowym Jorku, piramidę Transamerica w San Francisco lub własny ratusz w LA .
.
[podobne: elmat rzeszów, kaprys met, u adasia legionowo ]

Powiązane tematy z artykułem: elmat rzeszów kaprys met u adasia legionowo