Ze swiata architektury – Przejrzystość w branży budowlanej – etykiety żywieniowe dla materiałów budowlanych

2012 Perkins + Will W artykule na temat bezpieczeństwa materiałowego dla New York Times, Fred A.
Bernstein przeprowadza wywiad z architektem Peterem Syrettem i architektem wnętrz Chris Youseff z firmy Perkins + Will, który podkreśla ich dążenie do stworzenia bazy danych wspólnych materiałów budowlanych i potencjalnych zagrożeń związane z ich składem.
Baza danych, po prostu i odpowiednio określana jako Listy Przejrzystości, jest zasobem środków ostrożności, który dzieli się na cztery kategorie: Lista Ostrożności, Astmageny i Asthmageny, Środki zmniejszające palność i Wiadomości, Media + Badania dodatkowe.
Czytaj więcej po przerwie.
Bernstein pisze, że pomysł stworzenia bazy danych powstał, gdy Syrett i Youseff projektowali centrum walki z rakiem na Brooklynie, pracując jednocześnie pod kierunkiem Guenther 5 Architects.
Wybierając materiały, które obejmowały wykładziny podłogowe, drewno, przewody i rury, para była bardzo krytyczna wobec jakości tych materiałów, próbując wybrać te, które niosły najmniej ryzyka: wolne od znanych lub podejrzewanych czynników rakotwórczych ..
Wiele badań było z ich strony konieczne, ponieważ nie istniała tak jasna i zwięzła baza danych.
Przy samodzielnym opracowywaniu badań odkryli wartość takiej bazy danych, a na szczęście dzięki wsparciu Perkins + Will, który nabył Guenther 5 Architects, byli oni w stanie dalej rozwijać bazę danych.
.
2012 Perkins + Czy się okaże, że.
W dzisiejszych czasach żaden materiał nie jest nieskazitelny ., ostrzega Youseff w wywiadzie.
.
Proces przemysłowy.
niezmiennie przekształca materiał z jego naturalnej formy w coś, co może trwać dłużej, odporne na korozję lub próchnicę i odstraszające owady.
Jednak dłuższe życie produktów i materiałów nie jest bezpieczniejsze dla nas.
Wskazówki dotyczące porad udzielane przez Syretta i Youseffa brzmią:.
Dokonaj konserwatywnych wyborów.
.
dokładnie to, do czego służy ich baza danych.
Baza danych zawiera dokładny podział każdego wymienionego materiału.
Pod Listą Zapobiegawczą można znaleźć typowe substancje niebezpieczne posortowane alfabetycznie i podzielone na kategorie.
Witryna oferuje możliwość wyszukiwania według poszczególnych substancji, kategorii, efektów zdrowotnych lub budowania podziałów i sekcji.
Kliknięcie na substancję prowadzi do strony, która zawiera podsumowanie jej skutków zdrowotnych, miejsca, w którym najczęściej się znajduje, w jaki sposób jest skategoryzowana, jakie są jej początki, jakie budowle się pojawiają, ogólne odniesienie za pośrednictwem EPA, oraz co najważniejsze: materiały alternatywne.
.
2012 Perkins + Will Ten wyczerpujący przewodnik jest dokładny, ale zwięzły, dostarczając ważnych informacji, które mogą być zrozumiane przez architektów i projektantów, oraz osób nieprofesjonalnych, szukających porady na temat renowacji w swoich domach.
Baza danych została uruchomiona w listopadzie 2011 roku.
Opiera się ona na zobowiązaniu do budowania zdrowych budynków.
To prawie nie trzeba mówić.
jeśli to, co konsumujemy, musi mieć etykietę odżywiania, to miejsca, w których mieszkamy, i materiały, na które jesteśmy narażeni, również powinny.
przez NY Times,.
Aby pomóc upewnić się, że Twój dom jest zdrowy, lista składników.
autor: Fred A.
Bernstein, lutego 2012 r
[podobne: polcab, pile elbud, kaprys met ]

Powiązane tematy z artykułem: kaprys met pile elbud polcab